W każdym ogrodzie niezbędne jest źródło światła. Ma ono ogromne znaczenie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie zmrok zapada wyjątkowo szybko i pogrąża ogród w ciemności. Warto, więc zadbać o odpowiednie oświetlenie podwórka. Jaki jest najlepszy sposób na światło na dworze? Co sprawdzi się najlepiej i równocześnie nie obciąży budżetu?

Lampa ogrodowa słupek

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w słupki oświetleniowe. Doskonale spisują się w ogrodach ponieważ:

Ze słupków można tworzyć całe ścieżki, które wytyczą drogę do domu lub komórki na drewno. Ich montaż jest wyjątkowo prosty, bo słupki nie potrzebują pociągnięcia instalacji elektrycznej. Dają punktowe światło. W zależności od modelu słupka i zainstalowanego w nim źródła światła, lampy mogą dawać ostre i jasne światło lub przytłumiona poświatę. Druga wersja jest mniej uciążliwa dla oka. Takie światło nie oślepia, ale ułatwia poruszanie się w ogrodzie. W związku z tym jest całkiem dobrą inwestycją. Przy takich lampkach można nawet urządzić sobie późnego, jesiennego grilla. W takim wypadku warto jednak wyposażyć się w ciepłą kurtkę.

Światło ze Słońca

Słupek oświetleniowy najczęściej jest zasilany dzięki bateriom słonecznym. Oznacza to, że przez cały dzień gromadzi on energię, którą oddaje po zmroku w formie emisji światła. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie wymaga ingerencji ze strony użytkownika. Taki system jest właściwie samowystarczalny. Wystarczy tylko pamiętać o zmianie zużytych żarówek lub LEDów. Trzeba jednak przyznać, że nie ma potrzeby by robić to zbyt często. W większości przypadków, wymiany nie trzeba przeprowadzać przez cały sezon. To realna oszczędność. W końcu, każda kolejna żarówka to wydane pieniądze.

Źródło: Elampy