Zielony druk to praktyka wykorzystywania do produkcji towarów materiałów pochodzących z recyklingu i/lub roślin. Jest to rosnący trend, który pomaga chronić nasze środowisko. Używanie zieleni zamiast produktów na bazie ropy naftowej jest jednym z najlepszych sposobów, w jaki możesz zazielenić swoje życie. W tym artykule przyjrzymy się wszystkim korzyściom płynącym z zielonego druku, omówimy różne rodzaje i wyjaśnimy, jak można go wdrożyć we własnej firmie.

Co to jest zielony lub ekologiczny druk

Zielony druk zwany też drukiem ekologicznym https://www.copyshop.krakow.pl/druk-ekologiczny/ to wykorzystanie materiałów i/lub roślin pochodzących z recyklingu do produkcji towarów. Różni się to od tradycyjnego drukowania, które odbywa się przy użyciu tuszy wykonanych z paliw kopalnych.

Zamiast używać paliw kopalnych do tworzenia farb, producenci mogą korzystać z zasobów odnawialnych, takich jak masa drzewna, soja, kukurydza, algi, a nawet papier z recyklingu. Rośliny wytwarzają bardziej trwałe materiały niż paliwa kopalne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Używanie roślin do tworzenia atramentów jest jednym z najlepszych sposobów, w jaki możesz zazielenić swoje życie.

Dlaczego firmy korzystają z Zielonego Druku?

Istnieje wiele powodów, dla których firma zdecydowałaby się na ekologiczny proces drukowania. Najbardziej oczywistym z nich jest ochrona środowiska. Jeśli firma używa zielonego druku, może znacząco zmniejszyć swój ślad węglowy, jednocześnie poprawiając swój zrównoważony rozwój.

Skutki zmian klimatycznych mają obecnie ogromny wpływ na światowe zasoby naturalne. Przechodząc na druk ekologiczny, firmy mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wyczerpania się tych zasobów w alarmującym tempie.