Złożono oferty na budowę Elektrowni Północ

Home > Aktualności > Złożono oferty na budowę Elektrowni Północ

Aż 7 firm i konsorcjów zainteresowanych kontraktem na budowę najnowocześniejszej elektrowni węglowej w Polsce złożyło oferty. To największy niepubliczny przetarg w sektorze energetycznym.

30 marca minął ostateczny termin składania ofert w przetargu, który od początku procesu inwestycyjnego cieszył się dużym zainteresowaniem czołowych polskich i międzynarodowych konsorcjów. W procesie prekwalifikacji wzięło udział 9 podmiotów. W całej procedurze przetargowej Elektrownia Północ szczególną uwagę poświęciła implementacji najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i proekologicznych.

„Wybór partnera odpowiedzialnego za budowę elektrowni to jeden z kluczowym momentów inwestycji. Od samego początku procesu inwestycyjnego, Elektrowni Północ towarzyszyło duże zainteresowanie ze strony potencjalnych partnerów, w tym zainteresowanych głównym wykonawstwem. 7 złożonych ofert to najlepszy dowód, że pod Pelplinem realizujemy projekt o wyjątkowej skali i międzynarodowym potencjale. Cieszę się, że dobrze zorganizowana procedura przetargowa procentuje dziś możliwością wyboru generalnego wykonawcy spośród czołowych firmy i konsorcjów specjalizujących się w tego typu projektach” – mówi Karol Pawlak, dyrektor zarządzający Elektrowni Północ.

Elektrownia Północ zapozna się teraz ze szczegółami ofert i będzie prowadzić negocjacje zmierzające do wyboru partnera. Oddanie bloków zaplanowano na 2016-2017 r. Elektrownia Północ posiada już decyzję środowiskową i pozwolenie na budowę. Spółka nie ujawnia nazw firm, które złożyły ofertę.